żywy pokarm - najlepszy pokarm dla ryb

Jaki żywy pokarm dla ryb akwariowych? Jaki najlepszy dla rybek?

Wszyscy akwaryści wiedzą doskonale jak ważny będzie pokarm dla rybek, które do rozwoju potrzebują ważnych składników odżywczych. Pokarm dla rybek dobiera się pod kątem gatunku ryby. Najbardziej zbliżony do naturalnego pokarmu będzie żywy pokarm. Jaki więc żywy pokarm dla rybek warto wybrać?

KARMIENIE RYBEK AKWARIOWYCH?

Rybkom do akwarium można kupić gotową mieszankę albo też decydować się na żywy pokarm. Akwaryści zalecają korzystanie z obu rodzajów. Gotowe mieszanki mają wiele składników odżywczych, które są konieczne do rozwoju, wzrostu i rozmnażania rybek. Jeśli chodzi o żywy pokarm to on również będzie dostarczał cenne wartości odżywcze a jednocześnie można oczekiwać, że będzie naturalny. Rodzaj pokarmu będzie bardzo wazny, ale również ważne będzie to z jaką częstotliwością będzie podawany.

DLACZEGO POWINNO PODAWAĆ SIĘ POKARM ŻYWY?

Rybki każdego dnia jadając pokarm z mieszanek będą się rozleniwiać, nie będą miały odpowiedniej dawki ruchu. Żywy pokarm zmusza rybki do ruchu i polowania. W ten sposób tworzyć będzie można w akwarium w sposób sztuczny naturalne środowisko, w którym rybki żyją. Żywy pokarm jest również w pełni naturalny i dobrze wpływa na rozwój rybek, dzięki wartościom odżywczym, których będzie dostarczał. Można do tego zaliczyć plankton, inne rybki, larwy owadów.

JAK KARMIĆ RYBKI AKWARIOWE?

To jak powinno się karmić rybki może zależeć od ich gatunku. Niektóre rybki jedzą wyłącznie pokarm znajdujący się na powierzchni wody, inne zbierają go z dna. Jeszcze inne nie zwracają na to uwagi i jedzą to wszystko co w wodzie będą mogły znaleźć. Jeśli w akwarium mieszka kilka rodzajów rybek to trzeba będzie zapewnić każdej pokarm. Musimy pamiętać, że silniejsze rybki mogą doprowadzić do tego, że te mniejsze, wolniejsze nie będą miały pokarmu.

Prawidłowe żywienie ryb akwariowych

JAK CZĘSTO KARMI SIĘ RYBY?

Nikt nie będzie chciał nam podać jednej złotej zasady, która poda sposób na karmienie wszystkich rybek. Najważniejszą zasadą będzie jednak to, że nie można rybek przekarmiać. Należy o tym pamiętać szczególnie, gdy chodzi o żarłoczne ryby, które jedzą wszystko co się poda nawet jeśli te ilości pokarmu są rzeczywiście bardzo duże. To jak dużo będzie pokarmu zależy od gatunku ryb, wieku, ilości ryb w akwarium, temperatury wody. Indywidualne potrzeby także powinny być brane pod uwagę. Można się spotkać z opiniami według których powinno się rybki karmić dwa razy dziennie a ilość pokarmu podanego powinna być zjadana w ciągu kilku minut. Jeśli pokarm zostaje to oznacza, że daje się go zbyt dużo.

JAKI POKARM ŻYWY DLA RYB AKWARIOWYCH?

Jeśli chcemy pokarmem żywym karmić ryby mamy do wyboru różne dostępne na rynku propozycje. Na pewno warto wybrać ta najlepszą propozycję, która będzie odpowiednia wybrać larwy, krewetki morskie czy wrotki morskie. Pokarm musi być zróżnicowany, ponieważ te oczekiwania żywieniowe rybek mogą być rzeczywiście różne. Jeśli ktoś będzie w stanie dobrze dopasować pokarm do swoich rybek może oczekiwać, że rybki będą zadowolone i nie będziemy mieli z nich większych problemów.